o zpívánkách

… Vítejte ve světě písniček strýčka Líčka …

„Zpívánky strýčka Líčka aneb písničky pro malé i ty větší“ je pásmo písniček určených pro rodiny s dětmi. Písničky slouží k poslechu, tanci, zpěvu či hraní na hudební nástroj, zkrátka k pobavení a věková hranice zde určitě není vymezena. Zpívánky jsou kytarovou muzikou s českými texty a lze je poslechnout jako audio stopu přetavenou na CD, kterého součástí je i zpěvník s omalovánkami pro ty nejmenší pidi posluchače, kteří si ještě nemohou a nebo neumí přečíst texty a písničky si zanotovat. První díl ZPÍVÁNEK vyšel v listopadu roku 2017. Naučíte se zde abecedu s lvem, poznáte žabku, rošťáka Toma, zjistíte jaké je to přijít pozdě do školy, poznáte jaké nemoci na vás číhají a jak se jich zbavit, naučíte se lyžovat a spoustu dalších rošťáren

Dále můžete navštívit „Zpívánky“ jako živou hudební  produkci v rámci doprovodných programů různých dětských festivalů a oslav /dny den dětí, oslavy měst či obcí, dny otevřených dveří nebo jiné akce typu pálení čarodějnic atd./, ale také jako doprovodný program výuky v mateřských a základních školách. Více o zpívánkách se dovíte v jednotlivých sekcích, kde si můžete prohlédnout ilustrace ze zpěvníku, fotky z vystoupení a nebo můžete shlédnout lyric videa , poslechnout audioukázky z CD, či si zazpívat svou vlastní verzi s karaoke podkladem beze zpěvu.

 

V listopadu 2019 vychází druhé CD se zpěvníkem a omalovánkami s názvem  …O PUTOVÁNÍ LETEM SVĚTEM KŘÍŽEM KRÁŽEM… A jako každé nové CD je i toto úplně nejlepší, nejvychytanější, nejkrásnější a prostě je celé nej…nosič obsahuje 14 songů a každé písničce je opět notace, ilustrace a omalovánka. Tentokrát se s písničkami ocitneme ve středověku, na houbách, představíme si členy Čtyřlístku, upálíme slaměnou čarodějnici, naučíme se jezdit na kole a kamiónem, poznáme Olomouc a nakoukneme do spoustu dalších míst a situací.

Na našem třetím CD s názvem „Zpívánky strýčka Líčka 3 – Rodinné album“ vás naučíme vařit pudink, zavedeme vás za Honzou do pohádky, do pravěku za dinosaury, do středověku za potulnými kejklíři, na začátek 20. století za Sirem Alexandrem Flemingem, za velmi hbitým chmatákem, který krade na co přijde, sjedete na kánoi řeku Sázavu, shlédneme seriál, zjistíte, že hudba je jen jedna a nezáleží na žánru, naučíme se hrát na ukulele a najdete zde spoustu a spoustu dalších písní. Součástí CD je i zpěvník s notací zpěvu, kytarovými akordy a nesmí chybět ilustrace od našeho „dvorního kreslíře“ Martina Hrona. Omalovánky se nám tentokrát do zpěvníku nevešly, tak vám je přidáme samostatně. Písničky z tohoto CD vznikaly v průběhů dvou let a byly natočeny v našem LN studiu a dozpívány s mixem a masterem v DS studiu pod taktovkou Líčka a Davida Spilky. Už nyní pracujeme s Jirkou Miškeříkem na videích k některým songům, tak sledujte naše stránky a jak spatří světlo světa nějaký videoklip, hned se to dozvíte. Vítejte ve světě Zpívánek strýčka Líčka a přidejte si naše Rodinné album do svého rodinného alba.

 

Bavte se, čtěte, zpívejte, poslouchejte, koukejte, kreslete, sdílejte, zkrátka užívejte a vychutnávejte si chvíle strávené se Zpívánkami strýčka Líčka.